×

Tarihçemiz

1955 yılından bugüne sektörde verdiği hizmetlerle Türkiye’de ve dünyada hatrı sayılır bir üne sahip olan, Hatipoğlu grubun üyesi Hatipoğlu Profil 1997 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmekte olup, Türk PVC Pencere ve Kapı Sistemleri pazarının lider firmalarından biri haline gelmiştir.

2007 yılında kurulan ve Hatipoğlu Profilin sahip olduğu başarıların en büyük kanıtlarından biri olan Europen, hazır PVC pencere ve kapı sistemleri alanında ilk ve tek marka olmanın ayrıcalığını yaşamaktadır. PVC profil, ısıcam, PVC plaka, sandwich panel, conta ve destek sacı aynı tesiste üretilmekte olup Avrupa’nın en ileri üretim teknolojisi ile yurt içi ve yurt dışı şartnamesine uygun  ambalajlı, camlı, montaja hazır PVC pencere ve kapı sistemleri imal edebilmektedir. Bu sayede ürünler toplam kalite politikası doğrultusunda standart kalitede ortaya çıkmaktadır. 

Europen Avrupa Standardında kaliteyi hedeflemektedir; iyi bir üretim tasarımı ve müşteri memnuniyeti ilkesi haline getirmiştir. Kurulduğu günden bu yana pazar payı çok hızlı bir şekilde Türk pazarında genişletmiştir. Avrupa`da ve Orta Batı`da önemli bir yere kavuşmuştur.